Wycieczka na Morskie Oko

Wycieczka na Morskie Oko

Wakacje w górach powinny być dokładnie i skrupulatnie zaplanowane. Jest to potrzebne do efektywnego spędzenia czasu, a także urozmaiconego i aktywnego wypoczynku. Jeśli planujemy wczasy w okolicach:

  • Zakopanego,
  • Murzasichle,
  • Małych Cichych,
  • Kościeliska,

obowiązkowo musimy zobaczyć Morskie Oko. Jest to miejsce konieczne do zwiedzenia przez każdego polskiego (i nie tylko!) turystę. Otoczone wokół Tatrzańskim Parkiem Narodowym tworzy przepiękny i malowniczy krajobraz, rodem z górskich widokówek.

Jak zaplanować wycieczkę na Morskie Oko?

Ci, którzy zakwaterowali się w okolicach Zakopanego i tam mają nocleg, powinni dojechać do Palenicy Białczańskiej i dopiero stamtąd udać się szlakiem na Morskie Oko. Szlak trzeba pokonać pieszo lub bryczką.

Zanim wybierzemy się szlakiem nad to przpiękne miejsce konieczne będzie zaopatrzenie się w podstawowy ekwipunek każdego górskiego podróżnika wygodne buty, prowiant, kurtkę przeciwdeszczową i okulary przeciwsłoneczne. Po drodze niespodziewanie możemy spotkać króla Tatrzańskiego Parku Narodowego – niedźwiedzia. Jeśli komuś zacznie doskwierać zmęczenie, upał lub chłód, warto wstąpić do jednego z dwóch schronisk, które znajdują się na trasie.

Dlaczego warto zobaczyć Morskie Oko?

Wokół Morskiego Oka znajdują się najwyższe szczyty Tatr, na czele z Rysami. Docierając do Morskiego Oka można zobaczyć kolejne przepiękne miejsca, takie jak:

  • Dolina Pięciu Stawów,
  • Przełęcz pod Chłopkiem,
  • Świstowa Czuba,
  • Szpiglasowa Przełęcz.

Zależnie od pory roku, w czasie której wybieramy się na wycieczkę nad Morskie Oko, inaczej będziemy postrzegać wygląd tego miejsca. Zimą, czy jesienią Morskie Oko wydaje się bardzo majestatyczne i tajemnicze. Natomiast latem krajobraz tutaj jest malowniczo zielony i magicznie słoneczny. Jednak bez względu na porę roku widoki z perspektywy Morskiego Oka są obłędne. Nic więc dziwnego, że podczas wakacji, czy ferii spotkamy tutaj masę turystów z aparatami i kamerkami.